Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – PÁNOVÉ, NEZTRÁCEJTE HLAVU

když vám partnerka oznámí, že od téhle chvíle se doma žije zdravě a ona hodlá být co nejdřív o nějaké to kilo (spoustu kil) lehčí… A jak toho dosáhne? No přece zdravým jídlem!

Sama jsem tak po celé řadě nesmyslných diet (vždycky se po nich dostavil jo-jo efekt) shodila během jediného roku 40 kilogramů a tu váhu si dlouhodobě udržuju. A na mé facebookové skupině JÍME A HUBNEME S KATCHABOU se už objevil nespočet podobných příběhů i nádherných ženských (ovšemže i mužských) proměn tváře i těla. A všichni se tam denně utvrzujeme, že Česky, Moravanky a Slovenky jsou nejkrásnější na světě.

Objevují se ovšem i svědectví o negativních reakcích ukřivděných mužů na taková zásadní rozhodnutí odvážných žen. (I když existují také láskyplné reakce, jakou zmínila třeba Katka Vašinková: „Miláčku, skočím do Zdravé výživy a podívám se ti po těch pohankových vločkách!“ Leckteré z nás to doslova vehnalo slzy do očí – tomu se říká důkaz lásky!). A protože i já si prošla obdobím, řekněme – silného nezájmu – o mé hubnutí (navíc pozorně sleduju dění na zmíněné skupině a v soukromých zprávách se mi denně svěřujete s tím, co vás těší i trápí)… dělím dotyčné negativně naladěné pány na tři zásadní kategorie:

Kategorie 1. ZDĚŠENÝ PARTNER. Má upřímnou hrůzu… ne z toho, že mu zhubnete – ale že by mohl, nedej bože, zhubnout on! Co by asi zůstalo na talíři, kdybyste jeho milovanému bůčku okrájela špeky? A místo knedlíků z bílé mouky naservírovala třeba knedle špaldové nebo dokonce celerové z hrníčku (ano, právě takové skvosty, jaké na skupině připravuje Petra Pechová)? A po čem že se to váš muž olizoval a říkal: „No konečně jsi dostala rozum! Ty tvý vynálezy zkázy se vážně nedaly jíst!“ Po čem? Samozřejmě, že po celerových knedlících! Ale mám jednu dobrou zprávu – zděšeného partnera lze celkem snadno obelstít a přivést na správnou cestu. Oblíbeným testem bývají nejen knedlíky, ale třeba fazolové brownies (namluvte mu, že ta mouka byla opravdu bílá jako… třeba jako peří něžné a zamilované holubičky. Vrkůůů, miláčku… Opovaž se to nepozřít, když jsem se tak nadřela!! Mám ti to do tvý nevděčný a nevymáchaný chlebovny nacpat?!).

Kategorie 2. PARTNER NEGATIVISTA. Kdysi jsem navštívila oblíbeného lékaře v blahé víře, že mi poradí, jak zatočit s přebytečnými kily. Nečekala jsem ovšem, že jich má asi o sto víc než já… Jeho doporučení? „Madam, zhubnout je přece nemožné!“ pravil s hlubokým údivem v hlase a předepsal mi antidepresiva.

A teď si představte, že podobnou „motivaci“ máte doma… samozřejmě v různých variantách, podle naturelu. Netřeba rozvádět, řekla bych. Výsledek je totiž stále týž: Zhubnout je přece nemožné! (Obdoba v národě tolik oblíbeného: To přece nejde!)

Kategorie 3. PARTNER NEPŘEJÍCÍ. Tak na toho pozor! Právě tam, kde by se vám mělo dostávat největší podpory, porozumění a motivace se můžete dočkat (často rafinovaného či doslova zlého) podrývání vašich snah: „Podívej se do zrcadla, copak ty někdy něco dokážeš? Na co si to vůbec hraješ? Drž se u plotny!“ (Zvolená slova bývají často mnohem horší.). Důvody takového sprosťáka mohou být různé… Jeden z nejhorších je snaha mít doma poslušnou a zakomplexovanou puťku bez sebevědomí, která maká na domácího pána od nevidím do nevidím – a neuteče mu. Ať už dotyčným zmítá skrývaná hysterie, že přijde o své výhody, nebo je pouze chladnokrevný vypočítavec – usekněte mu bez milosti hlavu vy! Čím dřív, tím líp. Nic jiného si vážně nezaslouží.

A závěr? Osobně si myslím, že rozhodnutí zhubnout jídlem může opravdu někdy být i hlubokým zásahem do návyků i psychiky vašich partnerů. Samozřejmě, stejně tak i pro vás, ale obvykle v opačném gardu. A teď rada pro pány: Opravdu neztrácejte v takových situacích hlavu a postavte se k nim statečně a s porozuměním. Jinak byste mohli kromě hlavy ztratit i ženu! Pro koho to vlastně všechno dělá? No pro koho asi…

P.S. Případné rozšíření výše uvedených kategorií vítám a předem děkuji.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama