Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – DOPIS PRO TEBE

Milá kamarádko,

už nechtěj být hezká, příjemná, milá a empatická jen pro manžela nebo přítele (někdy dokonce ani pro děti), neusiluj o to jen pro rodiče, přátele či sousedy…Ne! Zkus být taková především pro sebe! Ty – ano, právě ty, která tohle čteš, bys totiž měla být v tom žebříčku vyjmenovaných osob na prvním místě. Dbát na sebe, neopomíjet vlastní osobu a neupozaďovat své potřeby, koníčky a zájmy… a to dokonce i na „úkor“ vlastní rodiny a všech povinností, o kterých si myslíš, že jsou jen a jen tvé a že nikdo jiný by je místo tebe nezvládl…

 

O čem mluvím? Myslím, že to dobře znáš… Nikdy se prostě nenech zahnat do kouta a nepřistupuj na to, že vše doma (nebo jinde) budeš kvůli ostatním dělat jen ty… a zase jen ty. Protože pak nebudeš mít už čas na nic jiného a večer padneš do postele vyčerpaná, smutná a bez spokojeného úsměvu na tváři, kdybys také stihla něco udělat i pro sebe. Řeč není jen o cvičení a zdravém správném jídle, ale třeba i o kosmetice, manikúře, pokecu u kafíčka s kamarádkou, o oblíbené knize… A když budeš spokojená ty, má kamarádko, věř, že tvé okolí bude také spokojené.

Snaž se v tom všem být stejně dobrá, jako když se staráš o druhé – a stejně tak pěkně se postarej o sebe! A pokud se do toho všeho vážně pustíš, pak ti, co můžou, počkají… budeš překvapená, že partner a děti tohle obvykle dokážou pochopit jako první. Jestli ne, nauč je to! Čím dřív, tím líp.

 

A ostatní? Pokud tebou budou dál manipulovat, polož si otázku, jestli jsou pro tebe vážně ti praví? Vím, že se to lehko říká, ale snaž se obklopovat lidmi, kteří tě dokážou podpořit a pochopit, že jsi také jen člověk a že stejně jako oni máš potřebu být sama sebou. Protože právě tohle člověk velice potřebuje – ten nenahraditelný pocit vlastního a nedotknutelného soukromí – aby mu kromě jiného třeba došlo, kde dělá chyby, kde by mohl co zlepšit apod. Tím spíš, že je to všechno zase o nás samých. Někdo nám může poradit, nasměrovat nás, jenže po cestě už musíme kráčet my sami… a víme, že i ta nejkrásnější cesta je někdy trnitá a plna nástrah. Jak ale zpíval nedávno zesnulý Mistr, pořád to může být cesta rájem. Je pouze na tobě, jaká bude.

 

Tvá Katchaba

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama