Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – EPIDEMIE, ZDRAVÉ JÍDLO, TĚLOCVIK A HUMOR

Nedávno jsem na naší facebookovou skupinu o hubnutí psala blog, že karanténa přináší i pozitiva. Máme na sebe v rodině čas. A také ho nacházíme víc pro to, abychom se mohli učit zdravému životnímu stylu (přípravě jídel i tolik důležitému cvičení – zvláště když kolikrát nemůžeme ani na procházku). Bylo to na začátku nouzového stavu a nedočkala jsem se jenom souhlasu. Dostalo se mi i výčitek, co je to za starosti v téhle vážné době a že celou situaci zlehčuju.

Protože si ale nemyslím, že ten správný postoj k epidemii je o sledování, vyhledávání a šíření každé nové zprávy o katastrofě (zvláště ne na facebookové skupině o zdravém životním stylu, když pro podobné aktivity existuje dost jiných možností) a že takový smrtelně vážný přístup v situaci, kdy smrt dokonce hrozí, je kontraproduktivní, začala jsem výše zmíněné informace na skupině důsledně mazat a hodlám v tom pokračovat dál. Naopak vítám ty, které ukazují na aktivní přístup k celému problému a těší mě, že se v posledních dnech objevují další a další. Mnoho z vás začalo vymýšlet nová úžasná a zdravá jídla (i z toho, co dům právě dal – to začíná být na kuchařkuJJ). Přibývají příspěvky, ve kterých se věnujete domácímu cvičení a my se s pomocí známého českého strongmana Sváti Vobejdy a jeho přítelkyně Anetky snažíme rozšířit váš repertoár o nové cviky. Opět s pomocí toho, co dům dal – tedy nářadí jako je třeba židle, pet láhev s vodou, dítě (případně AnetkaJ) na vlastních zádech apod. A o cvičení s váhou vlastního těla, protože vaše tělo může být právě v karanténě tím úplně nejlepším sportovním nářadím už proto, že ho důvěrně znáte.

A co je úplně nejdůležitější? Epidemie se sice šíří dál, přibývá nemocných, ale jedno porazit nedokáže – humor. Dokážeme se tomu všemu opět i zasmát a začínáme s pověstným českým vtipem hledat a nacházet v náročné situaci ta nejlepší řešení. Hodně jsme se nasmála třeba u příspěvku maminky čtyř dětí Renatky Češkové (jinak vynikající kuchařky), která to v téhle době určitě nemá lehké, jak tatínkovi, co pozdě přišel, spráskala rodinka celou snídani.

A víte, odkud pochází známý citát „Nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř?“ Z příběhu Dobrého vojáka Josefa Švejka, který tak rád říkal: „To chce klid!“ Dodala bych, že to chce ještě tu chytrou českou hlavu, zlaté české ruce a něco té odvahy. Prostě, i když hůř v různých ohledech třeba ještě bude (tomu se prostě nevyhneme), určitě to nevyřešíme tím, že budeme naříkat a panikařit.

Jo – a s humorem jde všechno líp!

I bojovat s epidemií.

 

Vaše Katchaba

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama