Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI NAKOPÁVAČE

Často slýchám dotazy,  které nakopávače jsou nejlepší, jaké fakt zabírají a pomáhají k lepším sportovním výkonům atd… Tak já vám to tedy prozradím. Nejlepší nakopávač je… ale nejdřív bychom si asi měli říci, co nejlepší nakopávač není. Upozorňuji, že teď mluvím za sebe, ale určitě v tom nebudu sama… Takže z mého pohledu to není žádná podpůrná tabletka, zázračný lektvar, koření ani drink v té nejkrásnější plechovce, zaplněné reklamními výkřiky o vašem nadcházejícím úspěchu, ale… člověk! Ano, jedinec z masa a kostí. Chci prostě říci, že rozhodující vliv na váš úspěch či neúspěch v boji o krásnou postavu (či jiném zápolení) může mít – kromě vás samých, vaší vůle, píle i sebezapření – další lidsky faktor! Jak to myslím? Tak například ve fitku je pro mě největší nakopávač můj trenér Sváťa Vobejda. (Ještě jednou touhle cestou blahopřeju k třetímu místu na MS, Sváťo!) Někdy se mi tááááák nechce a vím, že kdyby v tom fitku na mě trenér nečekal, tak se někdy ani nevykopu… ale právě kvůli Sváťovi tam stejně jedu. A nejen to – po každém tréninku mám ten nepopsatelně blažený a skvělý pocit, že jsem pro sebe opět něco udělala. A předtím? Když téměř vypouštím duši a myslím, že už nedokážu ani dřep, trenér na mě zařve: „Tak Katchabo, ještě 10… ty to dáš! Jsi stroj, miluješ bolest!“ No, řekněte sami – kdo by odolal? 😀
Znáte to taky? A máte i vy svého nakopávače? Ať už trenéra, přítele, manžela, kamarádku/kamaráda…prostě někoho, kdo vás nenechá vydechnout a myslí to s vámi přesto dobře?
P.S. A co se týká těch nakopávačů v plechovkách – dejte si klidně jen obyčejnou černou kávu před tréninkem – nakopne vás a zároveň funguje jako přirozený spalovač.

PPS. A nepleťte si nakopávače s okopávačem. To je ten, co vám okopává kotníky. Buď proto, že vám prostě závidí, jak jdete nahoru a snaží se vám to ztížit nebo aby se tam dostal sám místo vás. Případně se vámi nechá k úspěchu vytáhnout a pak se vás snaží – často velmi mazaně – odkopnout. Tomuhle o(d)kopávači se ovšem také říká podrazák.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama