Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – JE KORONAVIRUS PŘÍLEŽITOST? A K ČEMU?

Za takovou příležitost (ať už k čemukoli) pěkně děkuju, řekne určitě hodně z vás. Moje babička ovšem říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. K čemu nám (co chceme být zdraví a shazovat přebytečná kila – a pro vás píšu Zdravé Bjúterý především) ale může být dobrý ten zlý koronavirus?

Chápu, že leckdo nucený pobyt doma chápe jako naprostou katastrofu. Ale zkusme se na to podívat z druhé strany a položme si otázku – Kdy, když ne teď? Kdy jindy se můžu věnovat náležité přípravě zdravých jídel? A dokonce plánování celých jídelníčků? Kdy jindy naleznu víc času na cvičení? Kdybych to měla shrnout – kdy jindy naleznu takovou (neříkám, že nejlepší) příležitost změnit svůj životní styl tak, aby se pro mě stal zvykem?

Nemyslím si, že by to bylo tak jednoduché, jak to třeba na první pohled může vypadat. Tanečky kolem dětí, které nemůžou do školy, starost o rodiče v důchodovém věku… není toho málo. Ale ten nucený pobyt doma většině z nás přináší i něco, čemu jsme možná při běžném denním shonu už více či méně odvykli. Čemu? Umění využít a vychutnat si všechny možnosti ČINORODÉHO domova. Nic, co by nám mohly třeba vynahradit víkendy, kdy býváme všichni pohromadě, ale co bývalo běžné v dobách, které nenabízely tolik možností jako dnes. Pamatujete si, třeba z dětství, například fitka ve sklepích a kočárkárnách paneláků? (Já ano, právě tam jsem v šesti letech přišla k jizvě přes půlku čela). A na maminku a babičku, co vás (i když byly zaměstnané) v pohodě a klidu zasvěcovaly do kuchařského umění a ještě vás stihly vyzkoušet z dějepisu a matiky a dohlédnout na vaše úkoly? A pamatujete se ten nepopsatelně příjemný pocit, že na nic z toho nechyběl čas, maminka si ještě večer odskočila na aerobik, příští den ji vystřídal táta (zahrál si s kamarády nohejbal v sokolovně a ještě stihnul zaskočit na pivko). I když by ten aerobik a nohejbal teď koronavirus nedovolil, všechno se to dalo bez stresu (to slovo jsme kolikrát ani neznali) a bez problémů zvládnout.

A pak se to všechno někam vytratilo. Kolikrát třeba nakupujeme instantní jídla, polotovary a další poživatiny často otřesného složení… abychom šetřili čas a mohli se o to dřív večer, uštvaní a utahaní i z toho pobíhání po obchodech a bůhvíkde jinde, složit na pohovku před televizí a ponořit se do pohody virtuálního světa, když ten vlastní je tak náročný… A kolikrát jen tiše závidět těm, kdo dokážou svůj život změnit ve prospěch vlastního duševního a fyzického zdraví i v tom dnešním každodenním – odpusťte to slovo – blázinci.

A tak si říkám, společně se svou babičkou, nejen že všechno zlé je pro něco dobré, ale že ten ošklivý koronavirus je pro nás zároveň i příležitost. Jaká? Právě teď něco důležitého ve svém životě změnit.

Vaše Katchaba

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama