Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – JSME LEPŠÍ, NEŽ SI O SOBĚ MYSLÍME

V minulém blogu jsem se zabývala tím, co mě (a opravdu nejsem sama) netěší – víc jak polovina českých žen trpí nadváhou nebo obezitou. Se všemi zdravotními, psychickými a ekonomickými důsledky (Opět připomínám, že 10 % všech výdajů na zdravotnictví v ČR jde na léčbu a zmírnění následků našich nadbytečných kilogramů). Co se českých a moravských baculek týká, jsou to většinou mámy v produktivním věku.

Už nějakou dobu proti epidemii obezity vedu válku (na sociálních sítích, svými knihami, besedami na autogramiádách I přednáškami) hledám a nacházím spolubojovnice a spolubojovníky – teď například pro novou iniciativu, kterou pracovně nazývám Akce mámy. Už brzy se o ní dozvíte víc, každopádně dosavadní odezva z vaší strany je skvělá, opravdu mě minulý týden mile překvapila a motivuje celý náš tým. A ano – Sváťa Vobejda, nositel medailí z mistrovství Evropy i světa v silových disciplínách, který dnes ženám pomáhá získat krásnou postavu, v tom s námi opravdu jede! Kluk, který jako malý kvůli svalové ochablosti nedokázal udržet lžíci… ale velký bojovník! Tak jako my. Těšte se!

A z čeho mám ještě radost?  Před třemi lety, kdy jsem se i já definitivně rozhodla jít do boje s celonárodním sádlem (nazývejme věci pravými jmény), jsem oživila na facebooku malou skupinku o zdravém jídle a hubnutí. Víc jak tři stovky nás nebylo, dnes se nás tam potkává 92 tisíc. A za tu dobu se podařilo zvítězit nad tloušťkou a obezitou spoustě maminek ze skupiny – a neváhají na sociálních sítích (skupina Jíme a hubneme s Katchabou na fb) zveřejnit fotografie, jak vypadaly ještě nedávno (třeba v plavkách) a jak jim to sluší dnes. Nemyslete si – právě tohle od nich vyžaduje velkou ODVAHU a zvláště DŮVĚRU k ostatním, s nimiž jsou na stejné lodi (tedy na naší početné facebookové skupině). Vím, o čem mluvím – i já kdysi váhala, zda naplno a bez příkras vyjádřit, o čem celá ta válka je – a dnes jsem moc ráda, že jsem umístila svou fotku (kdy jsem vážila přes metrák) a k ní svou současnou (v prádle) pro srovnání – do záhlaví skupiny. Aby bylo na první pohled jasné, co je možné, když se opravdu chce. A tak se mi podařilo rychle namotivovat a rozpohybovat k činu i ostatní.  Ačkoli jsem věděla, že komunita lidí s nadváhou je jediným společenstvím (na rozdíl například od lidí s opačnou sexuální orientací či některých dalších), které vlastně ani tak komunitou není. Proč? Protože podle všech průzkumů neumí pořádně držet spolu – také kvůli závisti a bohužel i doslovné nenávisti některých „postižených“ vůči těm, kdo svou váhu zredukovali. To není z mé hlavy, ale je to výsledek seriozního zkoumání na renomované Kalifornské univerzitě (UCLA), které vedl známý americký psycholog Jeffrey M. Hunger (stačí vygůglovat). I my jsme té neblahé závisti byli (a dnes někdy jsme) na skupině svědky – ale přesto ve velké většině držíme spolu! A přiletí-li odněkud klacek pod nohy, nezakopneme o něj, ale přeskočíme ho – a jedeme dál! Čím víc nás bude, tím lépe. Právě proto, že nám se daří (společným úsilím, motivací, vzájemným respektem, ochotou si pomáhat a bez té pověstné české závisti) plnit své sny, věřím na Akci mámy. (Jde o dlouhodobý projekt.). Jsme lepší, než si o sobě často myslíme, milujeme sebe, své děti, naše partnery, všechny (hubené i tlusté) lidi a celý svět.  Sledujte nás, už brzy…

Vaše Katchaba

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama