Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – LEPŠÍ PÁR PŘÁTEL NEŽ CELÝ DAV?

Od té doby, co jsem začala psát kuchařky, dělat výživovou poradkyni a celkově provozovat něco, co není úplně tak běžné a co prostě „vybočuje“, stále poznávám, kdo je a kdo není opravdový kamarád/kamarádka. Samozřejmě, že jsem získala spousty nových…
 
Přátel? Známých? Uvidíme. Nemálo lidí se ovšem se mnou také přestalo bavit nebo stýkat. Ne že by zrovna neměli čas, ale berou novou situaci tak nějak „vážně“ a kolikrát i předstírají, že mě třeba nevidí nebo se při setkání odvracejí, jako kdybych byla prašivá… a pak se dozvím, že jsem to já, kdo nosí nos nahoru. Bolí to? A jak! Ale víte, nač jsem přišla? Že je opravdu někdy lepší mít jednu nebo pár skutečných kamarádek, než celý zástup rádoby přítelkyň. Takových, co když jde třeba do tuhého nebo s nimi nejste zajedno v názorech na tu či onu věc a stojíte si za svým, se od vás pro jistotu distancují…
 
A ještě jedno jsem zjistila – někdy vás „kamarád/kamarádka“ naopak doslova vysávají. Kdykoli to potřebují, vyslechnete je… ale vaše problémy je vlastně nezajímají, nikdy se nezeptají, jak je zrovna právě vám… znáte to?
 
Pár přátel stačí mít… zpíval Karel Gott. Poučena životem souhlasím. Zaplať pánbůh, že takové kamarádky mám… třeba tu z fotografie, kterou jsem přiložila. Díky Luci, že jsi tu pro mě… stejně tak já jsem tu kdykoli pro tebe.
 
A ještě jednu věc – pro zamyšlení přikládám pár citátů (víte, že je mám ráda) o přátelství:
 
„Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.“ (Anglické přísloví)
 
„Lidé jsou často nerozumní, nelogičtí a sobečtí. Přesto jim odpusťte. Budete-li k nim laskaví, stejně vás obviní ze sobectví a nízkých motivů. Zůstaňte laskaví. Budete-li úspěšní, získáte některé falešné přátele a opravdové nepřátele. Přesto pokračujte. Budete-li upřímní a čestní, lidé vás podvedou, vy ale dál zůstaňte upřímní a čestní. Strávíte-li léta budováním něčeho, co vám jiný zničí přes noc, budujte znovu. Naleznete-li štěstí, klid a mír, budou vám závidět. Zůstaňte šťastní. Na dobro, které uděláte dnes, zítra lidé zapomenou. Přesto dál dělejte dobro. Dávejte světu to nejlepší, co je ve vás, a i když to nemusí stačit, přesto dávejte dál.“ (Matka Tereza, římsko-katolická jeptiška)
 
„Máš nepřátele? Výborně, to znamená, že jsi něco dokázal.“ (Eminem, americký rapper, producent a herec)
 
„Nejdůležitějším úkolem přítele je, aby ti byl nablízku, když se mýlíš. Když máš pravdu, jsou po tvém boku téměř všichni.“ (Mark Twain, americký spisovatel)
 
„Soucit s přítelovým utrpením cítí každý. Těšit se z úspěchů přítele, to vyžaduje velmi ušlechtilou povahu.“ (Oscar Wilde, anglický dramatik, prozaik a básník)
 
„Není žádné přátelství, když jeden nechce slyšet pravdu a druhý je připraven lhát.“ (Marcus Tullius Cicero, římský filozof a státník)
 
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama