Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – MATEŘSTVÍ JE SNADNÉ…

…jako procházka parkem. Jurským parkem! (Tento citát jsem nedávno kdesi zahlédla a moc mě rozesmál.)

Samozřejmě, že být maminkou je to nejkrásnější poslání na světě a já osobně bych nikdy neměnila, ale zároveň je to také jedna z nejtěžších rolí v životě. Děti nevyměníme (jako třeba manžela, hahaha), děti jen tak nepřestaneme milovat, máme o ně strach celý život a kolikrát se o ně staráme i do pozdějšího věku. A i když jim je už přes 30 a třeba i mnohem více, jsou to stále naše milované malé děti!
Mateřství jsou ovšem také stovky (mě to tedy přišlo jako tisíce 😀 ) probdělých nocí, neustálé utírání usmrkaných nosů (zlatou medaili tomu, kdo vynalezl odsávačku hlenů ) i pokaděných zadků, stejně jako zvládání (jasně, že levou rukou!) mnoha naprosto neřešitelných problémů a úkolů. S narozením dítěte navíc rázem ztrácíme veškeré soukromí. Jen si, mámy od mrňousů, vzpomeňte, kdy jste byly naposledy na toaletě nebo ve sprše samy?
Kromě toho už přicházející mateřství nám často zkazí postavy, svraští a zdeformuje prsa, vytahá kůži na břiše – naše vlastní tělo na nás pak prapodivně visí, přibíráme kila…A devět  měsíců to malé nic nosíme a všechno „pečeme“ a ono pak vypadá jako …tatínek! Velká nespravedlnost – nemyslíte?

 

A výhody? Jsou vůbec nějaké? Nejde jen o ten nenahraditelný a nepopsatelný pocit, že můžu a budu někoho milovat celý život, ale dává mi to i příležitost poznat, jak úžasné je naše tělo, jak na sobě i přes veškeré povinnosti dokážeme zapracovat, být skvělé maminky, partnerky, kamarádky…  a navíc ještě zvládáme pracovat a starat se o domácnost. No a teď ať mi někdo řekne, jestli my mámy nejsme báječná stvoření!

Ráda bych však podotkla, že být občas sobecká a odevzdat ty naše malé uzlíčky štěstí třeba babičkám a jít se „bavit“, z nás nedělá krkavčí matky a každá – OPRAVDU KAŽDÁ – na to máme právo! Žádná nejsme stroj a všechny občas potřebujeme vypnout a odreagovat se… Vážně? Dětičky, miláčkové moji, tak kdepak jste? Honem k mamince! Neslyšely jste něco zvonit? Pohádce (o svobodě) je rychle konec, ale já bych řekla, že za dveřmi už přešlapuje Ježíšek!

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama