Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – NEBOJTE SE JÍST – A HUBNOUT!

Nezáleží na tom, jak moc jsi zničená. Vždy můžeš začít ZNOVU A LÉPE!


Partnerské či kamarádské vztahy, pracovní vyhoření, ale i cesta k lepšímu já a s tím spojené hubnutí… Na všechny vyjmenované věci tenhle citát prostě sedí, nemyslíte? Někdy nás něco poraní, zlomí, ať už událost nebo čísi necitlivé jednání, jindy nás rozhodí pár ošklivých slov na naši adresu a kolikrát stačí, že se nám jen něco nepovede a nám přijde, že je konec – konec všeho, už nic nemá smysl a na vše, co by tomu mělo být v budoucnu jen trochu podobné, kašleme…  A tak se raději stáhneme do sebe jako nějaký šnek a obrníme se zdánlivě neproniknutelnou ulitou…  Proč ale k nepříjemným věcem a událostem, prostě k maléru, který nás (třeba opakovaně) potkal, nepřistupovat jako k něčemu, co nás může naopak někam posunout? Co nám umožní se poučit z chyb vlastních nebo cizích a říci si, že příště to uděláme či zareagujeme na obtížnou situaci jinak…  Jak?  Znovu a lépe, jak je výše uvedeno.

Často čtu v soukromé poště či v příspěvcích na facebooku, že jste ze své cesty sjeli kamsi stranou a následně si řekli, že pokračovat už nemá cenu, že vy prostě nikdy… například nezhubnete. Proč si ale raději nepoložit otázku – jak to, že jsem vlastně ujela? Co mě k tomu vedlo? Můžu to příště nějak změnit, pochybení ovlivnit či mu předejít?

Ano, často trvá týdny, měsíce a jindy i roky, než najdeme cestu, která nám vyhovuje a na níž se cítíme sebejistě, i když to zrovna nemusí být procházka růžovou zahradou. Možná by stačilo přestat tolik nad vším přemýšlet a bičovat se za každý prohřešek… denně jsem toho bohužel svědkem. Zůstaňme ještě chviličku u shazování kil, je to dobrý a vděčný příklad. Někdy prostě zhubneme a pak polevíme a zase něco málo přibereme…  jsme jenom lidi a děje se to opravdu každému.  Ano, každému! Odhoďte pochybnosti a ke kritikům se otočte zády! Ale pozor – vždy je zároveň nutné hledat a nacházet skutečné důvody, proč tomu tak je, co se vlastně stalo, položit si otázku, jestli chceme vážně něco změnit a dál usilovat o to, aby nám zase bylo dobře – protože to je jediná cesta k trvalému vyřešení problému a k úspěchu. Cesta, která nás vede k sobě samým – nikdo jiný nás na jejím konci nečeká, ale to setkání stojí za to.

Takže: Nebojte se jíst – a hubnout!

Vaše Katchaba

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama