Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – OTROKÁŘ A TYRAN – VÝZVA POKRAČUJE!

A je to zase tady! Začal druhý lednový týden a fitko je narvané k prasknutí hromadou nových nadšenců a jejich novoročních předsevzetí. Komu ale zápal opravdu vydrží? Nejeden to (tradičně) – vzdá za dva, tři měsíce. Má babička takovým lidem říká únoroví březňáci: „V únoru už neví, co má v březnu dělat.“ Pochopili jste, kam mířím? Ano, opět má oblíbená písnička – když se rozhodnu, že budu žít zdravě a dokonce zjistím, kudy na to, musím mít také kvalitní plán, jak výsledku – například vysněné postavy (viz mou vlastní srovnávačku) – dosáhnout. Není podnik, kde by se neplánovalo, a pokud je, nejspíš brzy (možná už v březnu :D) nebude.

A znáte snad důležitější podnik, než jste vy sami? (Samozřejmě, že jsou tu vaši blízcí, ale ti si určitě přejí, abyste dosáhli svých cílů.).

Proto dnes začnu u sebe. Plánovat (ovšem hlavně povinnosti – třeba jak sladit mytí nádobí s hodinou baletu) mě nejdřív učila maminka. A teď mám plánovače dva. Ten první je můj manažer Honza, kterému říkám Otrokář (Bere to. Co mu taky zbýváJ?). Otrokář nedá na plánování dopustit. Možná proto, že je novinář. („Noviny nejsou guláš! Tvá rubrika Inspirace taky ne! Plánovat se musí!“). Osobně nemám nic proti dobrému guláši… ale myslím, že se tak Otrokář chová i z toho důvodu, že je trochu starší ročník. (Ale ano, Honzo, já vím, že je ti pořád dvacet a jsi plný elánu! Co je to nějaký ročník, že jo? Nejedna mladice by se samozřejmě olízla – promiň, určitě se už olizujeJJ!) Honza je prostě tak nějak zodpovědnější než já. Druhý z mých plánovačů je trenér Sváťa („Nemůžeš lítat od nářadí k nářadí a cvičit, na co máš zrovna chuť! Buď pojedeš podle plánu nebo do pekel!“) Sváťovi říkám Tyran (Jo, vím, že nemám cvičit dvě velké partie v jeden den, Sváťo – a břicho je samozřejmě třeba nechat na konec!). Někdy to vypadá (asi by to nebyli chlapi, že jo?), jako by mi Tyran i Otrokář chtěli řídit dokonce osobní život. Zvlášť Otrokář v tom vyniká. „Bereš vůbec antikoncepci :O 😀 ?“ vyšiloval třeba nedávno…

A přesto nedám na jejich (naše společné) plány dopustit. Protože právě díky dobře připraveným plánům (a jejich naplňování) jsem dnes tam, kde jsem. A kde můžete být i vy a kde už mnozí z vás v téhle chvíli jsou. Ráda v té souvislosti znovu připomínám instagramovou výzvu TVŮJ JINÝ ROK, jejíž název jsem převzala z plánovacího Diáře pro Kačabky 2019. Naleznete ji pod hashtagem #tvujjinyrok. Je pro všechny, kdo se chtějí podělit jak o své plány a postupy při shazování kil, tak o své úspěchy. A to jak texty, tak hlavně fotografiemi i videozáznamy. Z naší facebookové skupiny Jíme a hubneme s Katchabou víme, že jich existuje už dnes nepřeberné množství! Bez motivace se prostě neobejdeme a stejně tak je potřebný (a krásný) pocit, že pomáháme ostatním. (A samozřejmě nebudou chybět ani soutěže – tvůj rok 2019 bude prostě jiný!).

Stejně jako na dobře připravené plány (a nejen na příští rok) nedám ovšem dopustit ani na svého Otrokáře a svého Tyrana. Beru je jako členy rodiny. Někdy se Otrokář promění ve slona a po čtyřech se prohání po pokoji s indickou princeznou (mou čtyřletou Nellinkou) na zádech. (To mě dokonce přijdeš pomalu stejně starý jako Nelli, milý Honzo!). S dobrými plány do budoucna lze prostě jenom mládnout a být jen a jen krásnější! Já osobně hezčího slona nikdy neviděla 😀 😀 !

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama