Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – PRÁŠKY NA MORÁLKU?

„Buďte shovívaví. Každý, koho potkáte, prochází bitvou, o které nic nevíte.“ Protože mám ráda citáty a moudra, opsala jsem si tohle. Bohužel, už nevím kde, ale na obsahu to opravdu nic nemění. A ta slova se mi kolikrát vybaví, když slyším nebo čtu na sociálních sítích kritiku (často hodně nespravedlivou) na to či ono a hlavně na toho či onoho, kdo se většinou neumí nebo nemůže bránit. Příklad? Paní se chce pochlubit na skupině o zdravé výživě gulášem z tofu a špaldovými knedlíky a jiná dáma (aniž by věděla, že dotyčná kuchařka vaří zvlášť manželovi i dítěti s bezlepkovou dietou a navíc prochází třetím těhotenstvím) její úsilí okomentuje duchaplným výkřikem: „Blééé! Tofu!“ To opravdu povzbudí, že?

Další paní ukáže své odvážné fotky ve spodním prádle, když měla o dvacet kilogramů navíc a chce se podělit o svou radost z nové postavy a „roletou“ na bříšku, kterou vydřela ve fitku. Od kolegyně na Facebooku se dočká hodnocení (dle mého názoru vedeného jen závistí, že se sama neumím zapřít, bojovat nejen sama se sebou ale často i s nepřízní okolí nebo dokonce přímo s chatrným zdravím): „Baculka jste se mi líbila víc.“ To chápu, ale neberu. Svět je bohužel čím dál víc zaplňován baculkami a baculáky, co se domnívají, že krásný svět je ten, kde je vše dovoleno a na zdraví (a nejspíš i na morálku) jsou pilulky, které všechno vyřeší za vás. Až dámy (i pánové) zjistí, že prášky vše nevyřeší (úctu k druhým určitě ne), může být pozdě.

Mám pokračovat? Myslím, že je jasné, o čem mluvím. Znám matku s dcerou feťačkou, co tráví hodiny denně tím, že řeší druhé. Náhodou ji potkám a říkám, že holka byla zase sjetá (perník), všichni ve čtvrti to vidí, jen maminka ne. „Ale jdi ty, všechno vidíš jen černě, možná si Evča dala jen džojntíka (marjánka) s kámoši, to je toho. Tys nebyla mladá?“ Evička je ovšem o tři roky starší než já a na rozdíl ode mě mladě nevypadá, je strhaná, fláká se, sem tam vezme nějakou brigádu, nemá žádný pevný vztah, zato už byla na několika potratech. Rodiče ji ale stále podporují. Špatní jsou přece ti okolo jejich holčičky, tam je třeba hledat viníka. A že jich, sakra, je! „A nehorší je ten Pepan!“ Na něm matka Evičky nenechá nit suchou. Pepan má dva vysokoškolské tituly, je úspěšný programátor a myslím, že když se před řadou let s Evičkou a její rodinou rozešel, utekl hrobníkovi z lopaty. Vidět Pepana v mercedesu se spokojenou manželkou a dětmi bolí. Že pro to musel někdejší nápadník fetující dcerky něco obětovat (vyrůstal sám s mámou a když táta zahynul při autonehodě, kterou nezpůsobil, neměli na rozhazování a talentovaný hokejista musel opustit své sportovní sny) a zapracovat na sobě? A později i kvalitním vztahu? Koho to zajímá? Mámu Evičky tedy ne!

Na závěr ještě jeden citát, je z Bible. Jo… a do kostela nechodím, věřící nejsem a svíčková bába ze mě asi nebude, ale… „Nesuďte, abyste nebyli souzeni.“ Kým? Třeba osudem. Tak asi tak.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama