Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – PROČ MÁM RÁDA SILNÉ LIDI

I když je trenér fitness Sváťa Vobejda nejmenší ze všech českých siláků (alespoň to o sobě prohlašuje), nejenže pod jeho vedením ráda cvičím (Sváťa se specializuje na fitness tréninky žen), ale taky se s ním moc ráda fotím. Proč? Mám k tomu nejméně dva důvody – nejsem žádné tintítko, kromě jiných sportů jsem se kdysi dost intenzivně věnovala těžké atletice, ale vedle Sváti si prostě přijdu jako drobeček (moc příjemný pocit, nechcete se s ním také vyfotitJ?). A ta druhá věc? Moc si svého trenéra vážím, protože je velký bojovník. Kdo čte Zdravé Bjúterý, určitě ví, že tenhle sportovec má stříbrnou medaili z mistrovství Evropy a bronzovou z mistrovství světa v benchi (silová disciplína). Jeho medailová sbírka je ovšem mnohem širší, Sváťa vyhrál už spoustu siláckých soutěží. A to jako malý kluk opravdu nedonesl k puse lžící s jídlem! Tak závažné bylo jeho svalové onemocnění. A tak skvělá ovšem byla jeho maminka, že mrňouse přesvědčila, aby už coby čtyřletý začal cvičit… a za další čtyři roky Sváťa už válel s činkami (viz foto) ve fitku, které mu doma připravili v někdejším chlívku, protože jeho rodiče žijí na venkově. V patnácti přibral bojové sporty, ale nebyla to jeho cesta, neboť hodně zblízka poznal nebezpečí, které při nich hrozí… a definitivně začal jet na sílu.

Ta stará fotka malého kluka s činkami, který se rozhodl bojovat s nepřízní osudu a nedat se, je dojemná. Mám před sebou dnešní fotky sympatického siláka a přemýšlím, co všechno bylo mezi tím. A kdybych to měla vyjádřit jen jedním jediným slovem, pak je to slovo VŮLE. A jedním rčením? KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY.

Jak už jsem řekla, Sváťa pomáhá formovat postavu především ženám a své práci rozumí. To byl také hlavní důvod, proč jsem ho přizvala ke spolupráci na projektu, kterému pracovně říkám Akce mámy a na naší facebookové skupině Jíme a hubneme s Katchabou ho začínáme testovat. Většina z vás už ví, oč se jedná, takže jen připomenu, že víc jak polovina žen v ČR (z toho především matky v produktivním věku) trpí nadváhou a obezitou (a v jejich důsledku i vážnými chorobami) a že jsme se rozhodli s tím něco dělat. Naše cesta? Půjde o přípravu zdravých a rychlých jídel pro sebe a rodinu (i do práce) a sérii cvičení (doma, ale případně také v práci, třeba o přestávce). Při prvním testování jsme záměrně nasadili nelehký, ale velmi účinný cvik, kterým je plank neboli prkno. Vyvolalo to diskusi, poučili jsme se. A věříme, že diskutovat se bude dál. Je to dobře, o věcech se prostě má mluvit, a pokud do debaty vstupují profesionálové, tím lépe. Ale přece jen – dívám se na tu fotku malého zaťatého kluka, co mohl skončit na vozíku a činky v jeho dětských rukou a napadá mě: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody…

Holky, jdeme do toho!

Vaše Katchaba

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama