Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – ŘÁD BÍLÉ LVICE

V neděli jsme oslavovali Den matek. Ve vší pandemické skromnosti, samozřejmě. Znovu mě to ale nedalo, a nahlédla jsem do fotoarchívu mé maminky. Jsou tam i snímky s oplácanou holčičkou, která si právě pomalu a (ne)nápadně zadělává na další a další kila… Ano, uhodli jste, to boubelaté dítě jsem já –  a bez mučení přiznávám, že přes všechno maminčino úsilí, varování, nářky, zákazy i dobré rady, přes všechno sportování (a byla jsem vážně dobrá), jsem se vždy dokázala v nadstandardní míře zmocnit se (zvlášť u babiček) nejrůznějších sladkostí (ach, buchty s povidly či buchtičky se šodó!) a dobrot (ach, pečená kachýnko s křupavou kůžičkou, zelíčkem zahuštěným moukou a bramborovými knedlíky vznášejícími se v sosu, z něhož na mě svůdně mrkala mastná oka!). Tomu prostě nešlo odolat! Zvlášť poté, co mi ten milovaný sport (atletiku, pinčes i balet) kvůli zdravotním problémům vzali…

A tak jsem postupně k dobrotám přidala pivínko a podobné radovánky, a když jsem se sama stala maminkou, třásly se na mém víc jak metrákovém těle spousty nadbytečného tuku a kudy jsem prošla, otřásala se zem…

Ano, tak nějak to bylo, ale jak víte, zvládla jsem to, asi tak pět minut po dvanácté a po těhotenské cukrovce. Netřeba rozvádět, víte, kdo jsem.

Ke dni matek se obvykle v médiích i na sociálních sítích objeví spousta úvah o mateřství, ženském údělu, pomalu každá z nás je adeptkou (zvlášť v době koronaviru) na Řád Bílé Lvice (dle horoskopu jsem lvice JJ). Jakkoli je ovšem dnes pro statečnou matku těžké udržet dítě na uzdě v celé řadě ohledů, jeden považuju za mimořádně těžký. Jaký?

Vštípit dítěti správné stravovací návyky tak, aby se mu staly samozřejmostí! Protože právě tohle potomek obvykle přijmout nechce a nechce a nechce… A to zvlášť v době, kdy (na rozdíl od dětství mého) chybí pohyb, který čím dál víc nahrazuje vysedávání u počítače, chytrý telefon a pohled vytřeštěný na displej. A kdy zdravé jídlo mnohdy nahrazují brambůrky a křupky, fastfood a coca-cola nebo přežíračky u grilu.

Zmáknout tohle je opravdu na Řád Bílé Lvice.  A jak to vidíte vy?

Vaše Katchaba

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama