Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – SAMA SOBĚ PSYCHOLOGEM

Míváte taky někdy chvilky, kdy byste se potřebovali vypovídat, svěřit se a nemáte komu? Já občas ano….Ovšem v nouzi nejvyšší zjišťuji, že psychologem dokážu být i sama sobě. Nevěříte?

Poradím vám, kudy na to. Když na mě padne nějaký splín, mám problém… tak si prostě a jednoduše povídám sama se sebou a hledám řešení. Ano, hlasitě na sebe mluvím, dokonce křičím a někdy i před zrcadlem. A najednou třeba zjistím, že jsem záležitost vyřešila… ale každopádně se mi vždy uleví, že jsem to ze sebe dostala a vykecala se😁. A kolikrát při tom představení jednoho herce (vlastně herečky, to by mi šlo :D) zjistím, ze problém vlastně není zase až takový problém!

Jak k tomu přistoupit v praxi? Představte si, že jste někde na přednášce před více lidmi a zeptají se vás, jak byste řešili to či ono… Přesně ten problém, který vás trápí… Jak? Mluvte… mluvte klidně nesouvisle, pro vaše (fiktivní) posluchače možná i trochu nepochopitelně… ale mluvte a ucítíte tu úlevu!

Další důležitá věc – ujistěte se, že jste při tom originálním vystoupení před pomyslným davem přece jen sami… když na sebe hovoříte do zrcadla (nebo i bez něj)….někdy gestikulujete, pitvoříte se, jindy zvyšujete hlas. Pokud vás u u té zvláštní samomluvy někdo překvapí, může si myslet, že jste už opravdu zešíleli a záchranářům to v onu chvíli právě vy… určitě nevymluvíteJ
Jednou jsem byla hodně naštvaná..už ani nevím proč a sedla jsem si před zrcadlo v domnění, že moje Nellinka už spí….A začala jsem povídat, nadávat si a dokonce jsem se malinko „profackovala“ (abych se jako vzpamatovala)…A moje dítě stojí najednou za mnou a ptá se: „Co tady blbneš, mámo?“ :Da No… A bylo po problému…začala jsem se smát a vysvětlovat dcerce, že se maminka nezbláznila, ale řeší něco pracovníhoJ
Krásný večer všem a mluvte! Neduste v sobě potíže! Mluvte! Klidně i sami se sebou… A nebojte se – všechno nějak dopadne (a dokonce nějak vyřeší) a zase bude líp!

Vaše Katchaba

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama