Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – TAK TOHLE JÁ NEDOKÁŽU…

a jak to, že to dáváš ty? A tamhleta? A dokonce i ta děsná Vonásková odnaproti, do které bych to teda nikdy neřekla. Taková nespravedlnost! Tyhle věty jsem si v období, kdy jsem zápasila se 40 kilogramy navíc a ono to nešlo a nešlo a nešlo dolů (nahoru bohužel ano), opakovala od rána do večera. Až jsem si jednou řekla, že by mě to utrápilo, přestala jsem se poměřovat s ostatními a začala brát konečně věci takové, jaké jsou (což je to nejtěžší v životě vůbec, říkala má babička – a měla pravdu), zklidnila jsem se a začala na sobě trpělivě makat – a najednou padala kila dolů jedna radost!

Vážně, když nám něco nejde hned, většinou se hned začneme srovnávat s ostatními, sklouzneme do starých kolejí (já jsem přece na rozdíl od Anduly, Mařky a Jarmilky prostě ten pechfógl), jsme ze sebe čím dál víc nešťastní a dokážeme všechno dosavadní nasazení a úsilí hned hodit za hlavu. A takhle ty pády a nové rozjezdy opakujeme stále (a marně) dokola – stejně jako větu, proč mi to nejde, když to jde jiným?

A nemyslete si, že je takových nešťastných lidí málo. Prakticky denně se mě někdo ptá, proč to té Andule, Mařce a Jarmilce tak pěkně jde, za měsíc má každá čtyři kila dole a kolem pasu jim ubývají další a další centimetry a já se tu snažím (s prominutím) jak kráva, vločky, brambory i kuřecí prsíčka vážím na setinu přesně, čokoška je u nás doma sprosté a zakázané slovo, nedám si ničeho ani o gramíček navíc, pak si stoupnu na váhu a nic!? NIC!!!

No a není to právě tím, že se neustále s někým porovnáváte? Že věc až příliš hrotíte a stresujete se? A že třeba i díky kortizolu (hormon), který vaše tělo ve stresu vylučuje, prostě hubnout nebudete? (Ten výklad by byl složitý, ale zjednodušeně lze říci – méně svalů, více břicha, zadržování vody v organismu atd.). I kdybyste dělali vše naprosto punktlich (a promiňte mi dnes ty germanismy, ale ustálené obraty jsou ty nejpřesnější, jak říká klasik), stejně se nic pozitivního nepřihodí, kromě zdravotních nálezů. Bohužel.
Tak už se vážně soustřeďte na sebe a ne na ty ostatní. Cožpak za to sami sobě nestojíte? Máte se alespoň trochu rádi? Často pomůže jen s klidnou myslí dodržovat pravidelnost a rovnováhu při stravování i cvičení. A také nemusíte vyšilovat ne fitku každý den, třikrát do týdne to bohatě stačí (tělo potřebuje čas na regeneraci). A jídlo je vážně kámoš a ne nepřítel. Pokud si dopřejeme sem tam nějakou „prasárničku“, nevyčítáme si to a nehroutíme se! Ta známá věta, že po jednom špatném jídle nepřiberete, stejně jako po jednom zdravém jídle nezhubnete, stále platí. A ještě jedno – s úsměvem jde vážně všechno líp! Řekla bych, že někdy dokonce samo!

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama