Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – ÚSPĚCH SE NEODPOUŠTÍ? A PROČ NE?

Staré známé pravidlo opravdu říká, že úspěch se neodpouští. Nedávno na mě z netu vyskočila zvláštní tabulka, která mapovala právě indikátory úspěchu. Něco jsem si zapamatovala (bylo to vážně vtipné) a chtěla bych se s vámi o získané postřehy podělit. Vyplývá z nich kromě jiného, proč zrovna vám někdo hází klacky pod nohy, proč o vás mluví ne příliš vybíravě, když vy sami máte pocit, že konečně děláte všechno správně a daří se vám. Právě na tohle si mi totiž dost často stěžujete poté, co jste se vydali na novou cestu a rozhodli se udělat něco se svým přebujelým tělem a malým sebevědomím.
 
Víte, jak se pozná úspěšný člověk? Je vděčný (za každou příležitost, za každou pomoc, milé slovo atd.), umí poděkovat, vyzařuje z něj radost, nosí, třeba jen v hlavě, seznam toho čím chce být a jde si za tím stůj co stůj, nebojí se udělat změny ve svém životě (které často vedou k lepším zítřkům). Nemá také potřebu řešit druhé a navážet se do nich. A především, to mi nejvíc utkvělo v paměti – PŘEJE ÚSPĚCH I DRUHÝM!!!
 
A jaké jsou (často) znaky neúspěšných lidí? KRITIZUJÍ, jsou zatrpklí (z neúspěchů – například v hubnutí), myslí si, že všechno vědí (opak je často pravdou a ještě to málo neumí říci slušně a s pokorou), řeší ostatní, co mají či nosí nebo nemají a nenosí právě jejich účesy, oblečení, obočí (hahaha… za sebe bych mohla pokračovat donekonečna), pomlouvají, vztekají se, bojí se změny, svalují vinu za svůj neúspěch na druhé a přejí i druhým, aby byli neúspěšní…
 
Mám ráda příklady (znám jich bezpočet), ale tentokrát raději nebudu konkrétní, protože věřím – a to je mé vlastní pravidlo, že když se vám daří, je také na místě ODPOUŠTĚT a ne se vyžívat v trapné pomstě. A proč to všechno vlastně říkám? Nedejte na ty, které zrovna trápí jejich neúspěch (někdy je to těžké, přiznávám) a přejte jim, aby i v jejich životě došlo ke změně. Jděte si za svými sny, ať si kdo chce, co chce říká – protože VY už na to MÁTE A DÁTE TO!
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama