Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – VYDRŽET… NEJDŘÍVE DO PLAVEK

 

„Když vydržíš do plavek, už to nevzdáš,“ řekla mi kdysi kamarádka na mé (tehdy už několikáté) novoroční předsevzetí. Potřebovala jsem se už konečně zbavit asi 40 kilo navíc. Vydržela jsem. Ovšem moc mě to všechno nebavilo ani v lednu (prakticky žádný pokrok), v únoru už vůbec ne (pár kilo dole, ale na mých špecích to vlastně nijak vidět nebylo), v březnu jsem štkala do polštáře a rozhodovala se, jestli se raději uklidnit čokoládou anebo sáhnout do ledničky pro pivko (takové trápení si přece nezasloužím)… ale odolala jsem… a opravdu vydržela. Výrazný zlom nastal někdy v dubnu, květnu. Nejen že mi začalo vyhovovat jíst pravidelně a zdravě, ale naučila jsem se vařit tak, aby mi chutnalo (a věřím, že chutná i čtenářkám mých kuchařek) a hlavně – kila začala jít vážně dolů! A protože jídlo a pohyb jsou při redukci váhy spojené nádoby, začala jsem se také (po letech) opět intenzivně věnovat cvičení… a postupně jsem se stala na novém a zdravém životním stylu doslova závislá. A taky mnohem spokojenější a šťastnější a začala jsem si konečně víc věřit (což je stejně to boj na celý život – ale stojí za to). Jo… a šla jsem do těch plavek – pyšná a šťastná.

Proč to všechno připomínám? Protože přes všechny dobře míněné rady typu „Začni hned, jestli opravdu chceš něco změnit!“ prostě většina z nás ten rozhodný krok ke změně (postavy, práce, lásky, způsobu života atd.) udělá právě v lednu. A je nás bohužel dost, co nejpozději v březnu se svým předsevzetím skončí – protože za ty tři měsíce se ze mě nestala ani Simča Krainová, ani milionářka, ani ředitelka nadnárodní firmy…  No, není divu, za těch 20, 30, 40 i více let se mi to taky jaksi nepodařilo. (Tak, jako určitě pořádně nezhubnete za měsíc ani za dva. Ovšem právě v lednu je šikovný čas s podobnými radami vyrukovat, stačí se rozhlédnout třeba po knižních stáncích.  Zájemci přece po zjednodušených řešeních a originálních metodách – to podstatné a jediné, co na nich platí, ovšem už dávno vymysleli jiní a ne autoři podobných „objevů“ – právě teď doslova prahnou. Je začátek roku, čas nových předsevzetí.). Však on tu zázračnou pilulku na zhubnutí taky nějaký šikula nakonec vymyslí! A možná zrovna v lednu!

Tak proč si tedy nepočkat na zázrak a proč se jako snažit, když mám i v půlce měsíce do tý Simči hodně daleko? Už teď nějak tuším, že to ani se zázračným návodem v únoru tak úplně nedám. Proč se tedy hýbat, učit se vybírat zdravé suroviny a zdravě vařit, proč studovat kvalitní prameny (a je jich dost) a ne příručky kdejakých šarlatánů a proč se pídit po hodnověrných informacích, s nimiž své sny nakonec dokážu uskutečnit? Proč opravdu neproměnit svá novoroční předsevzetí v  trvalý a nový životní styl a ne jen krátkodobou záležitost, která rychle vyšumí podobně jako mnoho jiných snů o kráse, štěstí a úspěchu?

Proč? Existuje na to hodně odpovědí počínaje ohroženým zdravím (u mě to byla těhotenská cukrovka), sebedůvěrou, touhou líbit se partnerovi, vejít se do hezkých šatů atd., atd. Nemá cenu to rozvádět, dlouho bych neskončila. Každá (a každý) ve skrytu duše víme, čeho bychom chtěli dosáhnout i co nám škodí.  A co je skvělé? No přece, že jsme začali! A to dokonce právě teď, v lednu! A když vydržíme do plavek… to už by pak bylo vážně trapné něco vzdávat.

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama