Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – ZABÍJET SVÉ SNY JE CESTA DO PEKEL

Každý den mi píšete, že chcete začít s hubnutím, být štíhlejší, zdravější, spokojenější. Ale že máte strach, poněvadž právě vy to určitě nedáte, máte slabou vůli, stejně vás nikdo nepodpoří, budou se vám smát… a tak dále a tak dále. Ale, ale, přátelé! Zabíjet své sny ještě dřív, než si je alespoň pěkně vychutnáte (když je tak těžké je naplnit)? Tak to je opravdu cesta do pekel! Nedávno jsem někde četla výstižný citát: „Pochyby zabily více snů, než dokáže selhání.“ Velmi výstižné. Kdo z nás o sobě nikdy nezapochyboval? (Bývala jsem v tom oboru velmistryně – Špeku na zadku se stejně nikdy nezbavím. Já nešťastná! Bůůůů. Toho krásnýho kluka stejně sbalí Maruna. Mně se to nikdy nepovede. Já dvojnásobně nešťastná!! Bůůůů. Maximálně jim budu dělat křena a pak doma štkát do polštáře. Bůůůůůů. Míň jak tři zmrzliny za den prostě nedám. Žádnou knížku nikdy nenapíšu. Před mikrofon do rozhlasového studia v žádném případě nevlezu, to radši skočím z mostu rovnou do Labe. A na můj pohřeb stejně nikdo nepřijde. Bůůůůůůůů).

Nemyslete si, že nevím, jak vypadá boj na celý život – protože ten s vlastními pochybnostmi opravdu takový je. Všimněte si ale, že mluvím o boji a ne o kapitulaci. Selhat v té řeži může občas každý, ale určitě to neznamená, že by měl hned všechno jednou provždy vzdát. Naopak – dřív nebo později je záhodno ten svůj menší či větší zadek zvednout a pokusit se o repeté v lepší verzi. Chápu, že se to snadno řekne. Určitě je však lepší pro vás i vaše okolí, když se po pádu vzchopíte a pokračujete dál, než abyste se hrůzou z dalšího selhání rovnou zahrabali sto metrů pod zem. On by si tam na vás osud stejně dosáhl – třeba i bagrem 😀 .

A pak to najednou vyjde a váš sen se změní ve skutečnost. Obvykle ve chvíli, kdy už máte pocit, že to prostě dál nedáte… Když ale budete vážně moc a moc chtít, většinou to dobře dopadne. A pokud to ještě dobře nedopadlo, určitě to neznamená konec. Ostatně, sama takových konců někdy zažívám do měsíce docela hafo, ale vždycky po nich přijde nový začátek.

 

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama