Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – ŽIVOT JEDNA BÁSEŇ

Verše mám ráda od dětství, už od školky přes pubertu a dál… Má první setkání s poezií (připomínám na videu :)) mi přišla opravdu vzrušující. Protože jsem ráda středem pozornosti, neváhala jsem recitovat tu (s)prostonárodní poezii hlavně na rodinných sešlostech a bylo mi jedno, že se pak týden neposadím na zadek. Maminka šílela…

Já ale vím, že život může být opravdu jedna báseň (někdy), jen ji prostě umět dobře napsat. A pokud nám chybí „básnické střevo“, je nutné se takovou poezií alespoň náležitě inspirovat a vyrovnat se s ní i životem pomocí náležitého přednesu. Příklad?

Já ty řízky zvorala?

            Tak teď jsem se…

Doplňte podle naturelu… dožrala třeba :D. Určitě to nebude recitovat láskyplně.

Nicméně, skutečných básníků si nesmírně vážím. Natolik, že jsem protihráče Anduly (Hrdinky mé kulinářské detektivky, křtíme ve čtvrtek 13. června v Pardubicích, nezapomeňte!) investigativce Zdendu obdařila i talentem nadaného veršotepce.

Jedna věc je někoho obdařit a druhá… kde tu kvalitní poezii vzít a nekrást, sakra?

Takže už dopředu přiznávám, ty verše v mé knize jsem nepsala já (uvádím v copyrightu), ale nejlepší přítel mého manažera, skutečný básník, který si ovšem přeje zůstat inkognito. Ocituji teď jeho Modré slunce (najdete ho v detektivce):

Betonovým lesem

dávné sny si nesem

o stříbrné řece

snídaních na dece

těle, lásce, slávě

rose na trávě

o vodě a sítí…

Modré slunce svítí

přes růžové keře…

Nezavírej dveře!

Ano, nezavírejte dveře před poezií! A zvlášť ne v tak nádherném létě, které právě přichází… i když bydlíte třeba v paneláku. Do přírody to nikdy není daleko.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama