Reklama
 
Blog | Karolína Katchaba Hrubešová

Zdravé BJÚTERÝ – ZRCADLO JE KAMARÁD

„Ahoj Kájo, dodržuji tvůj jídelníček už dlouho přes měsíc, pravidelně cvičím a mám dole jen jedno jediný kilo! Okolí mi sice říká, že jsem zhubla, ale já nic nevidím… jsem demotivovaná. Já to prostě nikdy nedám…“ K takové zprávě (co mi čas od času přijde) bývá někdy připojen i seznam nejrůznějších životních neúspěchů, malérů a proher, ze kterého mám pochopit, že dotyčná je vlastně outsider, pro něhož je vlastně úplně zbytečné se o něco snažit. Natož o pěknou postavu, že ano?

Jak reagovat? Odpovídám vždy stejně: “ Hlavně klid, máš už nové fotky na porovnání?“ Většina ze stěžovatelek mi napíše, že sice nemá, ale že to napraví… a jdou se hned vyfotit. A na nových snímcích je vidět jasný, kolikrát dokonce značně citelný rozdíl – a to nejen ve „ztracených“ centimetrech, ale také co se týče celkového formování a zpevnění těla. Jakmile na to dotyčné upozorním, začnou si změny samy všímat. A také připustí, že je jim i oblečení volnější a že se vlastně cítí lépe… Zajímavé, jak jsme sami k sobě často sebekritičtí, že 🙂 ?

Teď se, prosím, důkladně a pozorně podívejte na ilustrační foto. Vidíte to, co já? A co jako? No přece že boj za novou postavu není jen o váze! A že těžší tělo dokonce může vypadat mnohem lépe než postava, která váží méně? Že jde hlavně o poměr tuků a svalů v těle? Tedy o objemy a centimetry? Svaly jsou zkrátka těžší než tuky! (A ještě jednou připomínám, že za 80 % vašeho úspěchu je odpovědná strava, za zbytek pravidelný pohyb, cvičení – a ani to nemusí být ve fitku, i když právě na něj nedám dopustit.).

Vidíte, že ano? Ano? SUPER!

Opravdu dost často není až tak důležité, kolik vážíte. Zvlášť, pokud vám jde jen o pár (ale někdy i více) kilogramů. Zahoďte už tu váhu (myšleno obrazně 🙂 ) a přestaňte se stresovat nějakým číslem! Raději vezměte do rukou metr… a kolikrát pro uklidnění stačí jen pouhý pohled do zrcadla. Zrcadlo je kamarád, nebojte se ho.

A ještě jedna rada na závěr – nebuďte k sobě tak kritičtí a zkuste se taky občas za něco pochválit a odměnit! Zasloužíte si to!
 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama